Daisy

Kako prepoznati psihopatu?

76 posts in this topic

Koje su osobine psihopata? da li ih ima kod nas? Ko su oni u stvari? da li mogu pozitivno uticati na drustvo? Kako ih prepoznati? da li i (ako da) kako im pomoci?
0

Zasto im pomagati,oni obicno razumiju stvari bolje od ostalih i obicno su nadprosjecno inteligentne osobe.
0

ima ih mnogo, uglavnom sjede u skupstinskim klupama svih nivoa vlasti..
0

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1289171888' post='404640']
Zasto im pomagati,oni obicno razumiju stvari bolje od ostalih i obicno su nadprosjecno inteligentne osobe.
[/quote]

Da, ali ta nadprosjecna inteligencija je obicno usmjerena ka destruktivizmu... Ako se domognu kakvog "zanimljive" pozicije to moze biti dosta pogubno. Recimo G. Bush je jedan primjer nadprosjecne inteligencije :D
0

Tesko je danas preoznati takve ljude! Izgledaju kao normalni i fini ljudi, dok ne urade nesto i ne pokazu svoje pravo lice.....samo se covjek iznenadi....:( Edited by Amren
0

"tanka je granica između genijalnosti i ludila"
1

[quote name='Daisy' timestamp='1289215463' post='404673']
Da, ali ta nadprosjecna inteligencija je obicno usmjerena ka destruktivizmu... Ako se domognu kakvog "zanimljive" pozicije to moze biti dosta pogubno. Recimo G. Bush je jedan primjer nadprosjecne inteligencije :D
[/quote] 

Moram iz tvog potpisa izdvojiti jednu rijec, Bullshit Edited by Jiggy Bau
0

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1289220974' post='404688']
0

[quote name='Daisy' timestamp='1289221806' post='404689']
Opravdaj "kradju" rijeci :D
[/quote]
To ne mogu, kriv sam :D
0

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1289222054' post='404690']
To ne mogu, kriv sam :D
[/quote]

Jak argument mogu ti reci :D nidje veze :D :P

Nego, recimo lako si mogao reci da moj primjer sa G. bushom dokazuje ono sto si ti rekao da oni puno bolje razumiju stvari i da imaju nadprosjecnu inteligenciju. :D
Ali ako su oni psihopate sa nadprosjecnom inteligencijom da li je to dobro ili lose za drustvo i okolinu u kojoj se nalaze?
0

Nije li ova tema nedavno otvorena?

Kako god,psihopate nije lako prepoznati ba
0

[quote name='Daisy' timestamp='1289222288' post='404691']
Jak argument mogu ti reci :D nidje veze :D :P

Nego, recimo lako si mogao reci da moj primjer sa G. bushom dokazuje ono sto si ti rekao da oni puno bolje razumiju stvari i da imaju nadprosjecnu inteligenciju. :D
Ali ako su oni psihopate sa nadprosjecnom inteligencijom da li je to dobro ili lose za drustvo i okolinu u kojoj se nalaze?
[/quote]
Nisam, jer mora prvo biti dokazano da je Bush psihopata, a nije.

Nisu sve psihopate destruktivne i agresivne, cak sta vise, takvih psihopata je malo.

Tvoji argumenti nemaju nidje veze... mislim, za primjer si uzela Busha xD

0

Zasto za primjer nisi uzela Sadama Huseina ili Ahmadinedzada?
0

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1289224398' post='404700']
[/quote]

Pa eto uzmi ti :P

ja sam navela los primjer nadprosjecne inteligencije
0

[quote name='Daisy' timestamp='1289231585' post='404707']
Pa eto uzmi ti :P

ja sam navela los primjer nadprosjecne inteligencije
[/quote]
Hmmmmm mozda s tvog aspekta los primjer, meni je dobar, ali oni nisu uopste tema, pa bolje da prestanemo o njima

0

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1289233477' post='404709']
Hmmmmm mozda s tvog aspekta los primjer, meni je dobar, ali oni nisu uopste tema, pa bolje da prestanemo o njima
[/quote]

A po cemu dobar? muljator koji iskoristava, bolje receno, manipulise narodom zbog vlastitih interesa... Tj. takvih je nasih na vlasti koliko hoces.

(da se vratim konkretno na temu) I samim tim ja smatram da su neke od osobina psihopata (sociopata) upravo sljedece: varanje i laganje drugih s ciljem postizanja osobne koristi, te nedostatak zaljenja, suosjecanja, empatije :D
0

[quote name='Daisy' timestamp='1289238334' post='404720']
A po cemu dobar? muljator koji iskoristava, bolje receno, manipulise narodom zbog vlastitih interesa... Tj. takvih je nasih na vlasti koliko hoces.

(da se vratim konkretno na temu) I samim tim ja smatram da su neke od osobina psihopata (sociopata) upravo sljedece: varanje i laganje drugih s ciljem postizanja osobne koristi, te nedostatak zaljenja, suosjecanja, empatije :D
[/quote]

ti stvarno pobrka sve.:icon_biggrin:
0

Psihopatu je lako prepoznati. Obično je to fini mu
0

0

[quote name='Vento' timestamp='1289252142' post='404757']
Psihopatu je lako prepoznati. Obično je to fini mu
0

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1289224398' post='404700']
[/quote]

Pa nije Ahmadinezad napao i zavadio pola zemalja Bliskog istoka nego George Bush :)
0

[quote name='BaroN' timestamp='1289316829' post='404806']Pa nije Ahmadinezad napao i zavadio pola zemalja Bliskog istoka nego George Bush :)[/quote]

Ahmadined
0

[quote name='BaroN' timestamp='1289316829' post='404806']
Pa nije Ahmadinezad napao i zavadio pola zemalja Bliskog istoka nego George Bush :)
[/quote]
Vidi kako co'jek pametno zbori.

[quote name='Vento' timestamp='1289317539' post='404807']
Ahmadinedžad nije psihopata. Nije to ni Bush junior. Obojica su priglupe populističke marionete koje su istaknute u ime nekih drugih.

Saddam jest bio psihopata, jedan od najvećih zločinaca u 20.vijeku.
[/quote]
Slažem se potpuno, ali kad se spomeneš Busha J. ova dvojica idu skupa s njim nekako, naravno zbog medija i njihove prezentacije politike.  Edited by Jiggy Bau
0

[quote name='Daisy' timestamp='1289215463' post='404673']
Da, ali ta nadprosjecna inteligencija je obicno [b]usmjerena ka destruktivizmu... [/b]Ako se domognu kakvog "zanimljive" pozicije to moze biti dosta pogubno. Recimo [b]G. Bush je jedan primjer nadprosjecne inteligencije [/b]:D
[/quote]

Ovo boldano je vrlo rijetka pojava. U pravilu psihopate imaju nadprosjecnu inteligenciju i vrlo tesko to ispoljavaju tako da ih vecina ostaje nezapazena.
Veliki broj naucnika i umjetnika su bili psihopate, i nikako se njihov rad ne moze nazvati destrukcijom.

Ako je Bush primjer inteligencije ikako onda je ovaj svijet izgubio kompas.
0

drustvo koje je autodestruktivno je po meni psihopatsko, a takvo je nase okruzenje, nas sistem, nasa vlast..
0

• Trenutno Pregleda   0 članova

No registered users viewing this page.

• Obavijesti

• makcode

FORUM JE READ ONLY

02/29/2016

Poštovani članovi foruma,  zbog radova na forumu on je do daljnjeg samo za čitanje.    cazin.NET team